Zaleťte si za sluncem. Které destinace jsou vhodné?

Tagy:  Dubaj, Spojene arabské emiráty, dovolená, teplo, slunce, moře, exotika, Bali, Kapverdy

Zaleťte si za sluncem. Které destinace jsou vhodné?

Prosluněné pláže, to je pro mnohé z nás naprosto ideální, odpočinková dovolená snů. Proč si ale užívat slunce a tepla pouze v letním období? Za sluncem si můžete kdykoliv zaletět. Připravili jsme si pro vás typ na dovolenou za sluncem, na kterou budete ještě dlouho a rádi vzpomínat.

Perla Spojených arabských emirátů

Možná už víte, že řeč bude o Dubaji, fenomén uprostřed pouště, kam každoročně zavítá tisíce turistů. Čím to, že je tato země tak skvělá? Skvostné architektonické projekty a luxusní hotely, moderní obchodní centra a snové písečné pláže. Město bylo budováno s cílem nadchnout svým bohatstvím.
Chcete-li zažít to, co nikde jinde na světě nezažijete, Dubaj je tu pro vás. Pokud v této bohaté zemi budete pozorně sledovat dění kolem sebe, určitě budete mít to štěstí, že vás na silnici minou luxusní auta značek Porsche, Lamborghini nebo Ferrari. Co je na tom zvláštního? Zejména to, že právě tyto vozy využívají místní policejní hlídky.
Spojené arabské emiráty můžete navštívit kdykoliv. Nejlepší je ovšem v zimních měsících, kdy je v Čechách zima. V Dubaji prožije krásnou dovolenou snad každý. Perfektní počasí po celý rok potěší i toho nejnáročnějšího z nás.

Další exotická destinace – Bali

Hudba, tanec, čisté moře, nádherné pláže a příjemné počasí. Bali tohle všechno umožní. Žije tu přes 3 miliony lidí, se kterými se domluvíte nejen tradičním balijským dialektem, ale samozřejmě anglicky. Tropický ráj má tisíc různých podob. Počasí na tomto ostrově vám přijde k duhu celoročně.
Gili Islands, Gili Trawangan a nebo Lombok, ostrov, jehož příroda vám zatají dech. Pralesy, vodopády, bílé pláže zalité azurovým mořem.
Letiště Denpasar na Bali se nachází cca 13 km od města Denpasar, které pojme i letouny typu Boeing 747–400.

Dovolená zalitá sluncem

Do třetice všeho slunného. Dovolenou na Kapverdách si užijete na čistých plážích s příjemnými teplotami v rozmezí 25 a 30 stupňů Celsia po celý rok. Milovníci tepla a nekonečné pohody mi dají za pravdu. Hlavní město nese název Praia, v překladu „pláž“. Kapverdské ostrovy leží u západního pobřeží Afriky. Jedná se přesně o 10 větších a 5 menších ostrovů. Mezi nejoblíbenější ostrov patří Sal, který je naprosto perfektní pro surfování, windsurfing a kitesurfing. Moderní hotely, stylové restaurace a bary najdete na Santa Marii. Dalším zajímavým ostrovem je Boa Vista, který je ideální pro všechny, co na dovolené preferují větší klid.

Ať už si vyberete jakoukoliv dovolenou, Dubaj, Kapverdy, Bali anebo jinou exotickou destinaci, užívejte i jí naplno, načerpejte ze slunce energii a prohřejte se. Zima je dlouhá.

Článek Zaleťte si za sluncem. Které destinace jsou vhodné? byl publikován 10. února 2019 v 06.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...