Delta Airlines, obří americká letecká společnost

Tagy:  Delta Airlines, Delta

Sponzorované odkazy:

Delta Airlines, obří americká letecká společnost

Roku 1924 byla založena Delta Airlines – dnes velká americká aerolinie se sídlem v Atlantě, která poskytuje lety po USA,ale i do zahraničí – 348 destinací v 64 zemích Severní Ameriky, Jižní Ameriky, Evropy, na Blízkého Východu, Asie, Afriky, Austrálie a Karibiku. Největší „pobočkou“ této společnosti je již zmíněné letiště v Atlantě, konkrétně Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport. Je zakládajícím členem aliance SkyTeam.

Fúze

V roce 2008 fúzovala delta airlines s Northwest Airlines Od roku 2010 dokonce podnikají pod společným certifikátem.

Zaměstnanci

Delta zaměstnává asi 75 000 lidí, když počítáme i její odnože a dceřiné společnosti. Z toho je 12 400 pilotů z asociace Air Line Pilots Association (ALPA).Ti většinou sídlí v Atlantě, Minneapolis, Detroitu, Seattlu, Memphisu, Cincinnati, Los Angeles, New York City, a Salt Lake City. Přes 180 letových dispečerů ze společnosti Professional Airline Flight Control Association (PAFCA) zabezpečuje hladký průběh všech letů a dbá na bezpečnost cestujících.

Počet letů za den

Za den uskuteční Delta Airlines 1 534 letů, Delta Connection 2 533 letů a partneři ze SkyTeam Alliance celkově 6,795 letů. Delta, je jedna z 10 společností společně s British Airways, Continental Airlines, Emirates Airlines, Korean Air, Malaysia Airlines, Qantas, Qatar Airways, South African Airways, a United Airlines, která létá do všech šesti osídlených kontinentů .

Letadla

K lednu 2011 disponuje Delta Airlines více než 700 letadly společnosti Airbus, Boeing a McDonnell Douglas. Z amerických aerolinií má nejvíce letadel typu Airbus A330 a má nejvíce Boeingů 757 a 767. Je také druhá aerolinka s největším počtem letadel McDonnell Douglas MD-80 (po Američan Airlines). Průměrný věk letadel společnosti je 14,9 let, nejstarší stroje jsou 34, let staré McDonnell Douglas DC-9s dvacetileté McDonnell Douglas MD-88.

Boeing 757–232, autor: MakaristosBoeing 757–232, autor: Makaristos

Ekologie

Delta se také snaží chovat ekologicky. K 22. dubnu 2010 recyklovala 3,7 milionu liber novin, časopisů, plastových kelímků, lahví a hliníkových plechovek. Objem recyklovaného papíru se rovná 2 413 kubických yardů, které se takto uvolnily na skládce. Objem recyklovaného plastu je takový, že by mohl ušetřit 605 barelů ropy. Recyklováno 40 milionů hliníkových plechovek. Wi-fi V srpnu 2008 zabudovala společnost do letadel wi-fi Gogo. Díky němu se mohou cestující připojit na internet ze svých laptopů, PDA a telefonů.

Článek Delta Airlines, obří americká letecká společnost byl publikován 12. února 2011 v 00.00 v rubrice Společnosti. Autorem článku je Barbora Keprdová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...